PROJEKT ODMIENNOŚĆ WZBOGACA

Projekt realizowany jest przez Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie i Stowarzyszenie POMOST w ramach ogólnopolskiego projektu "Szkoła równego traktowania". Inicjatywa ta, realizowana jest przez Centrum im. prof. Bronisława Geremka w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowego z funduszy EOG. Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie oraz Stowarzyszenie Pomost przy wsparciu Burmistrza Miasta Krotoszyn i Wielkopolskiego Banku Kredytowego WBK BZ z Krotoszyna realizuje ten projekt w naszym mieście.

W ramach tego wydarzenia 8 maja 2015 roku, zostanie zorganizowana  na terenie Rynku i przyległych ulic Gra Miejska, sonda uliczna  i wspólny taniec wokół Ratusza jako symbol jedności przeciwko dyskryminacji, jednocześnie na terenie ZSS przy ul. Ostrowskiej odbywać się będzie  piknik integracyjny dla społeczności tej szkoły.
Pragniemy podkreślić ważność tego wydarzenia, gdyż ZSS jako szkoła jest jedną z 60 w Polsce i jedyną w Krotoszynie, która po zrealizowaniu projektu otrzyma odznakę "Szkoły równego traktowania” Jej wręczenie odbędzie się podczas konferencji podsumowującej projekt 29 maja 2015 roku w Sejmie RP.
W wydarzeniu weźmie udział ok.200 uczestników
Harmonogram:
Godz .8.30-12.30 gra miejska (teren Rynku i przyległych ulic )
Godz 10.00-11.30 sonda uliczna(teren Rynku)
Godz 12.30-13.00 przedstawienie idei realizowanego projektu uczestnikom wydarzenia i wspólny  taniec wokół Ratusza z udziałem przechodniów
Godz 13.00-14.00-przejście uczestników wydarzenia na teren boiska przy ZSS, obejrzenie Muralu, ogłoszenie wyników gry miejskiej, poczęstunek.
ZAPRASZAMY MIESZKAŃCÓW KROTOSZYNA DO WSPÓLNEGO TAŃCA
 („Taniec Jedności” )