Wirtualny spacer po urzędzie

Konkurs ofert rozstrzygnięty

Rozstrzygnięcie II otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.
Zobacz treść uchwały nr 401/21 Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego.

Komunikat Szpitala Powiatowego w Krotoszynie

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego -  od 17 marca 2021 r. SPZOZ w Krotoszynie w swoich strukturach zobowiązany został do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie 20 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Czytaj więcej...

Studia podyplomowe w Krotoszynie

Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Eskulap” W Krotoszynie we współpracy z Wielkopolską Wyższą Szkołą Społeczno- Ekonomiczną W Środzie Wielkopolskiej prowadzi rekrutacje na studia podyplomowe w kierunkach:

Czytaj więcej...

Program Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych na regionalne spotkania informacyjne (on-line, na platformie Zoom) dotyczące pierwszego konkursu grantowego: 7 kwietnia (środa) w godz. 11.00-14.00 odbędzie się spotkanie regionalne dla województwa lubuskiego i wielkopolskiego, 10 kwietnia (sobota) w godz. 11.00-14.00 odbędzie się dodatkowe spotkanie dla osób, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniach odbywających się w ciągu tygodnia. To spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie Aktywni Obywatele. Zapraszamy.

Uwaga - ptasia grypa! Zalecenia dla hodowców drobiu

W związku z wystąpieniem licznych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krotoszynie przypomina zasady ochrony drobiu przed chorobą. Powiatowy Lekarz Weterynarii przypomina również o obowiązku zgłaszania miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych na stałe w pomieszczeniach mieszkalnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 roku w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie o silnym wietrze

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Krotoszyński przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne Nr 24 wydane przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  Oddział w Poznaniu dnia 12.03.2021 r.

Czytaj więcej...

Starosta Krotoszyński informuje

Na tablicach ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krotoszynie przy ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10, z dniem 9.03.2021 r. na okres 21 dni, wywieszony został wykaz dla nieruchomości gruntowych, przeznaczonych do oddania w dzierżawę, będących własnością Skarbu Państwa.

Czytaj więcej...