Stan powietrza

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie informuje, że po okresie próbnej eksploatacji, dotychczasowy czujnik pomiaru zanieczyszczeń został wyłączony. Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, zakupiło trzy czujniki do pomiaru zanieczyszczeń PM 2,5 oraz PM 10.

Zostały one zainstalowane:
1.    na budynku Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 10
2.    w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie, ul. Ostrowska 49,
3.    na budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koźminie Wlkp., ulica Strzelecka 2.
Przy współpracy samorządów gminnych, planowane jest objęcie monitoringiem prawie wszystkich gmin naszego powiatu. Wg naszych informacji, czujniki zakupią i zainstalują: gm. Krotoszyn, gm. Zduny, Sulmierzyce oraz gm. Kobylin. Na naszych stronach internetowych publikowane będą raporty, pokazujące stan zanieczyszczania powierza w ciągu poprzedniego miesiąca.
Wyniki pomiarów są dostępne na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, w dziale - Aktualności, zakładka - Airly

Mapa - kliknij

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pobrania aplikacji mobilnych na smartfony:
AppStore