Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK

9 kwietnia 2015 r. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.
Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach w składzie:
Dariusz Łukowiak
Klaudia Sosnowska
Patryk Wołkowski
Oliwier Smoliga
Jakub Pomorski
Opiekunem drużyny była pani Patrycja Kruszczyńska.
Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie, w składzie:
Sebastian Panek
Jacek Cierniewski
Magdalena Pietrzak
Roksana Szyja
Marlena Lipińska
Opiekunem drużyny była pani Katarzyna Tomczak - Berger.
Trzecie miejsce zdobyła drużyna  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Krotoszynie w składzie:
Damian Chłopocki
Angelika Zych
Bartosz Twardowski
Patryk Jakubek
Kamil Bała
Opiekunem drużyna był pan Karol Ratajczyk.
Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Stanisława Szczotki.
Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach będzie reprezentowała powiat krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.
Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Jackowi Cierniewskiemu  dyrektorowi  Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń                     oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego.