XIII Regionalne Zawody Chemiczne w

11 marca 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się XIII Regionalne Zawody Chemiczne pod patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

W zawodach wzięło udział 15 uczestników. Oprócz zawodników ze szkół krotoszyńskich, swoją obecnością zaszczycili nas także miłośnicy chemii z Koźmina Wlkp., Jarocina, Śremu, Ostrowa Wlkp., Ostrzeszowa i Oleśnicy. Poziom zadań wykraczał  poza zakres materiału szkolnego, co potwierdza, że uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą.

Na uroczystość wręczenia nagród przybyli: prof. Piotr Kirszensztajn, prodziekan ds. studenckich Wydziału Chemii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Aleksander Ziobro, dyrektor Kaliskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Marzena Wiśniewska reprezentująca starostwo.

Zmagania chemiczne wygrał w tym roku Marcin Wajda z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, natomiast miejsce drugie na podium zajęło czterech uczniów: Krzysztof Sójka z Technikum nr 1 im. J. J. Śniadeckich w Krotoszynie, Joanna Drwęska z  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie, Monika Rymer z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie i Łukasz Przymus z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie. Należy podkreślić, iż Krzysztof Sójka okazał się najlepszym chemikiem spośród uczniów reprezentujących powiat krotoszyński. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali: Ewa Wodziwodzka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie i Andrzej Wajda z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy.

Profesor Piotr Kirszensztajn pogratulował mistrzom wiedzy, a dyrektor szkoły Mirosława Cichowlas, wyraziła uznanie dla wszystkich uczestników i zaprosiła na kolejną edycję, która odbędzie się już za rok.

Info i fot.:ZSP 2