Medale Za Zasługi Dla Obronności Kraju

19 stycznia 2015r. w Starostwie Powiatowym, odbyła się uroczystość wręczenia złotego i srebrnych medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju" nadanych przez Ministra Obrony Narodowej rodzicom, których co najmniej trzech synów odbyło służbę wojskową.
Medal ten nadawany jest w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, którzy wychowali synów na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Decyzją Ministra Obrony Narodowej złoty medal  "Za Zasługi dla Obronności Kraju"  otrzymała Pani Pospiech Władysława z Zalesia Małego gmina Kobylin. Srebrny medal  "Za Zasługi dla Obronności Kraju" otrzymali Ziembińska Bernadeta oraz Ziembiński Jan z Rozdrażewa.
W imieniu Ministra Obrony Narodowej medale wręczył ppłk Andrzej Krupiński - Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu, w asyście Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki. Starosta Krotoszyński zwracając się do odznaczonych powiedział, że wychowanie synów na światłych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, na ofiarnych i sprawnych obrońców Ojczyzny, jest najwyższym patriotycznym posłannictwem rodziców i wymaga to wielkiego oddania i poświęcenia.
Ppłk Andrzej Krupiński w swoim wystąpieniu podkreślił, że spotkanie zorganizowane jest ze szczególnej okazji. Wręczany medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju", to wyraz uznania dla rodziców za trud włożony w patriotyczne wychowanie synów, którzy odbywając służbę wojskową poświęcali się Ojczyźnie oraz umacniali obronność kraju.

Opracował: A.Wichłacz
Foto.: W. Wronecki