Wirtualny spacer po urzędzie

ASTRA pewnie pokonała LKS Czarnylas

W meczu XIX kolejki Kaliskiej Ligi Okręgowej, piłkarze krotoszyńskiej ASTRY na własnym stadionie pewnie pokonali LKS Czarnylas 3:0. W pierwszym, nieco nerwowym kwadransie gry ASTRA mając olbrzymią przewagę, raziła nieskutecznością w podaniach i wykończeniach akcji. W 20 min meczu pierwszą bramkę dla gospodarzy, wykorzystując rzut wolny z ok. 20 metrów, zdobył Karol Krystek. Przymierzył z lewej nogi w samo okienko bramki gości „zrywając pajęczynę”. Gol – stadiony świata. Autorem kolejnej bramki był po 10 minutach gry Michał Potarzycki, wykorzystując zamieszanie podbramkowe, z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Na przerwę ASTRA schodziła z dwubramkową zaliczką, mogąc prowadzić dwukrotnie wyżej. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, nadal dominowali gospodarze, a goście ograniczali się jedynie do „rozbijania” ataków ASTERKI. W 50 min. Meczu wynik ustalił Mateusz Marciniak, dobijając sparowaną po obronie bramkarza gości piłkę, prawie z samej linii bramkowej.  Mecz mógł się podobać i cieszą zdobyte trzy punkty, ale nieskuteczność napastników i pomocników razi aż nadto, co może dać się we znaki w meczach z rywalami z „wyższej półki”.

ASTRA obecnie zajmuje 6 lokatę w tabeli z dorobkiem 34 pkt. Następny mecz rozegra na wyjeździe w najbliższą niedzielę, 1 kwietnia o godz. 11.00 z CKS Zdyny.