VI Regionalny Mityng L.A. Olimpiad Specjalnych Konin 18-19 września 2015r.

Gospodarzem imprezy sportowej o charakterze regionalnym w ramach Olimpiad specjalnych był Klub w Koninie.
Rywalizacja między zawodnikami trwała 2 dni, a zawody odbywały się na stadionie lekkoatletycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Klub Olimpiad Specjalnych przy Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie reprezentowało 6 sportowców w następujących dyscyplinach: bieg na 100m, 200m, 400m, 800m oraz w skoku w dal i pchnięciu kulą.

Lekkoatleci z ZSS pod okiem swoich trenerów: p.Agnieszki Kmiecik i p.Adama Gwizda odnieśli znaczące sukcesy:

- Natalia Marszałek zdobyła 2 złote medale w biegu na 100 i 200 m,
- Monika Dzierla zdobyła złoty medal na 100m i brązowy na 200m,
- Łukasz Talaga Mistrz Olimpijski z Los Angeles był bezkonkurencyjny w skoku w dal i drugi na 400m,
- Kamil Talarczyk w skoku w dal zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal i trzecie miejsce na 200m.

tekst i foto ZSS