Młodzież przeciwko chorobom odtytoniowym

Dwa konkursy dla młodzieży z powiatu krotoszyńskiego zwieńczyły tegoroczny Program Profilaktyki Chorób Odtytoniowych, realizowany przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie wspólnie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej - Centrum Profilaktyki Medycznej i Promocji Zdrowia w Krotoszynie.
Program Profilaktyki Chorób Odtytoniowych co roku realizowany jest w szkołach ponadgimnazjalnych oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych powiatu krotoszyńskiego. Tegoroczna edycja składała się z cyklu wykładów o tematyce antynikotynowej oraz dwóch konkursów, w których młodzież mogła wykazać się zdobytą wiedzą.

Jako pierwszy - 12 listopada 2015 r. - rozstrzygnięty został konkurs plastyczny. Wzięli w nim udział podopieczni ośrodków szkolno-wychowawczych. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięską trójkę uczestników oraz przyznała trzy wyróżnienia. Laureatami tego konkursu zostali: Mirosława Bukowa – I miejsce, Agnieszka Walkowiak – II miejsce, Adam Borzęcki – III miejsce, Denis Kowalczyk - wyróżnienie, Adrian Karczewski – wyróżnienie, Adam Grobelny – wyróżnienie.

Z kolei 19 listopada 2015 r. odbył się konkurs wiedzy o tematyce antynikotynowej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Komisja nagrodziła troje zwycięzców oraz przyznała dwa wyróżnienia. Laureatami tego konkursu zostali: Sandra Nowak – I miejsce, Szymon Pawlik – II miejsce, Karolina Kuczyńska – III miejsce, Tomasz Biesiada – wyróżnienie, Jagoda Jamry – wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności laureatom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy obydwu konkursów składają podziękowania sponsorom.

Fot. J. Ratajek, SP ZOZ Krotoszyn