Konkurs dziennikarski „Rzeczy Krotoszyńskiej” rozstrzygnięty

Leszek Zdrach zdobył pierwszą nagrodę w konkursie dziennikarskim zorganizowanym z okazji 600-lecia Krotoszyna. Jednym z honorowych patronów i fundatorów nagród w konkursie był Starosta Krotoszyński.

Podsumowanie konkursu odbyło się 9 grudnia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

W skład jury weszli: Sławomir Pałasz, Sebastian Pośpiech i Janusz Urbaniak. Ocenili oni dziewięć prac. Ostatecznie przyznali trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie.
Pierwsze miejsce za pracę pt. „Wehikuł czasu – Krotoszyn AD 1415” zdobył Leszek Zdrach z Krotoszyna. Miejsce drugie przyznano Monice Bukowej za pracę pt. „Idąc ulicą Krotoszyna...”. Trzecia nagroda (za pracę pt. „Szwedzi w Krotoszynie”) trafiła do Kacpra Rączkowiaka z Krotoszyna. Wyróżnienie (trzymiesięczny staż w redakcji „Rzeczy Krotoszyńskiej”) za pracę pt. „Wielki patriota ziemi krotoszyńskiej” otrzymała Małgorzata Skorupska-Mikołajczak z Rozdrażewa.

W imieniu Starosty Krotoszyńskiego nagrodę dla laureatki drugiego miejsca wręczył wicestarosta Paweł Radojewski.

Tekst i fot. Małgorzata Krupa