Tytki charytatywne trafiły do potrzebujących

Ponad 2 tysiące „Charytatywnych Tytek” pojechało z powiatu krotoszyńskiego do kaliskiego Caritasu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej akcji w naszym powiecie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie.

„Tytka Charytatywna” to jedna z kilku dobroczynnych akcji, odbywających się w powiecie krotoszyńskim przed świętami Bożego Narodzenia. Organizuje ją Caritas Diecezji Kaliskiej z ks. Jackiem Andrzejewskim na czele. Patronat nad akcją sprawuje poseł Andżelika Możdżanowska. Koordynacją całości na naszym terenie zajął się miejscowy Związek Młodzieży Wiejskiej.

W akcję włączyło się wiele szkół, instytucji, organizacji i firm. Łącznie wypełniono ponad 2 tysiące tytek. Znalazły się w nich długoterminowe artykuły spożywcze i chemiczne.

W poniedziałek, 21 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Samorząd powiatowy reprezentował wicestarosta Paweł Radojewski.

Tekst: Małgorzata Krupa, fot. Marta Popławska - „Gazeta Krotoszyńska”