V Regionalna Olimpiada Medyczna

W I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja, 6 kwietnia odbyła się V Regionalna Olimpiada Medyczna pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego
i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Udział w niej wzięło 19 uczniów liceów ogólnokształcących województwa wielkopolskiego oraz dolnośląskiego. Rozwiązywali oni testy złożone z zadań otwartych i zamkniętych. Ich prace były zakodowane. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwali nauczyciele z „Kołłątaja”: Waldemar Plewiński, Julita Szał, Iwona Nowaczyk, Alina Szwarczyńska, Ilona Kocel, Anna Sikorska, Robert Szczotka. Uczestnicy olimpiady zostali powitani przez panią dyrektor Elżbietę Płóciennik. Uroczyste podsumowanie konkursu zostało uświetnione obecnością naczelnika wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa Przemysława Wójcika oraz głównego specjalisty wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Alicji Figury.

Laureatami olimpiady zostali:
I miejsce:        Iwona Skrzypczak I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie
II miejsce:       Hanna Lipka I Liceum Ogólnokształcące im. J. Dąbrowskiego w Rawiczu
III miejsce:      Zuzanna Szczepaniak Liceum Ogólnokształcące Nr 1
                        im. mjra H. Sucharskiego w Kępnie

Dostojni goście oraz dyrektor szkoły wręczyli laureatom nagrody książkowe ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.

Tekst i zdjęcia: I LO