Uwaga krwiodawcy - brakuje krwi !!!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu apeluje o oddawanie krwi.

Okres wakacji sprzyja większej liczbie wypadków, skutkiem czego jest dużo większe zapotrzebowanie na krew. Krwi ubywa w szybkim tempie, a jej zasoby są na wyczerpaniu. Potrzebni są więc krwiodawcy, potrzebna jest każda kropla krwi.

Poszczególne oddziały terenowe RCKiK apelują więc o zgłaszanie się i oddawanie krwi. W Krotoszynie Oddziału Terenowego Krwiodawstwa mieści się oprzy ul. Mahle (budynek pływalni Wodnik). Krew można oddawać w dni powszednie w godzinach 7.15 - 11.30.

POMÓŻCIE PILNIE POTRZEBNA KREW

Z powodu niedoboru krwi pełnej Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu (i oczywiście także krotoszyński oddział terenowy) zawiesza pobieranie osocza w miesiącu sierpniu 2017 r.