Bezpieczna droga - odblaski dla pierwszoklasistów

„Bezpieczna droga do szkoły” to akcja realizowana od wielu lat w ramach programu „Bezpieczny Powiat Krotoszyński”. W tym roku zainaugurowano ją w Kobylinie i Koźminie Wielkopolskim. Uczniów szkół podstawowych odwiedzili przedstawiciele starostwa oraz Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

11 września 2017r. w Zespole – Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima i Przedszkole w Kobylinie pierwszaki wraz z panią dyrektor Mariolą Wojciechowską podejmowały wicestarostę Pawła Radojewskiego oraz aspiranta Piotra Szczepaniaka z KPP Krotoszyn, natomiast 15 września uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. odwiedzili – wicestarosta P. Radojewski, burmistrz Koźmina Wlkp. Maciej Bartborski oraz st. sierżant Bartosz Karwik, uczestnikiem spotkania był także dyrektor SP 1 Jacek Zawodny.

Przedstawiciele policji omawiali z dziećmi  zasady  bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania się w sytuacji różnych zagrożeń. Ponadto w sposób praktyczny przećwiczono zasady przechodzenia przez jezdnię. Była też specjalna prezentacja multimedialna.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest pod patronatem Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej pod przewodnictwem Starosty Krotoszyńskiego. Celem spotkań jest wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe oraz edukacja  w zakresie komunikacyjnego wychowania. Współorganizatorem akcji jest Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie.

Przedsięwzięcie to sfinansowano ze środków Starostwa Powiatowego oraz urzędów miast i gmin. Podobne spotkania z udziałem dzielnicowych odbędą się  w pozostałych szkołach podstawowych  powiatu krotoszyńskiego.

Opracował: Wydział OB., zdjęcia: K. Kluba