Dofinansowanie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie

Powiat Krotoszyński podpisał umowy z wszystkimi gminami powiatu krotoszyńskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na dofinansowanie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie.

Warsztat jest  placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Realizacji powyższych celów służy stosowanie technik terapii zajęciowej zmierzających do usamodzielnienia uczestników, poprzez wyposażenie ich w umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej, a także rozwijania psychofizycznych sprawności oraz podstawowych i specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy.