Pastorałki od serca śpiewano w Konarzewie

Po raz dziewiąty w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Konarzewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca.

18 stycznia 2018 roku odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych „Zaśpiewajmy pastorałkę od serca” dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z regionu południowej Wielkopolski. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Motylek” oraz SOSW Konarzew. Celem konkursu była m.in. prezentacja wartościowych pod względem artystycznym kolęd, pastorałek i pieśni o tematyce zimowej oraz kultywowanie tradycji religijnych. W konkursie wzięli udział uczniowie i podopieczni z 10 placówek specjalnych z regionu południowej Wielkopolski.

W jury konkursu zasiedli: Daria Rakowiecka- Nowacka - dyrektor SOSW Konarzew, Stanisław Szczotka – Starosta Krotoszyński, Paweł Radojewski – Wicestarosta Krotoszyński, Tomasz Chudy - Burmistrz Zdun, Elżbieta Tanaś - starszy wizytator KO Poznań Delegatura w Kaliszu, Dariusz Dębicki – Burmistrz Sulmierzyc, o. Walenty Piechaczek-franciszkanin z Kobylina, s. Anna Wojciechowska – dyrektor DPS w Zdunach, Mirosława Sajur – sołtys Konarzewa.

Fundatorami nagród w konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zduny. Młodzi wykonawcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Konkurs, jak co roku odbył się w prawdziwie rodzinnej atmosferze i choć nie wszyscy wykonawcy mogli zdobyć pierwsze miejsca, to nikt nie został bez nagrody  i świątecznego poczęstunku.

Laureaci IX Międzyszkolnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych:

I kategoria – dzieci szkół podstawowych
1 miejsce - Szymon Radoła z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu
2 miejsce – Sebastian Jarosik ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wlkp.
3 miejsce – Ewa Zachwyc, Oliwia Zawieja i Mateusz Kopacz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie
Wyróżnienie – Jakub Antoniewicz i Szymon Radoła z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu

II kategoria – młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum
1 miejsce – Filip Kujawski i Jakub Ostój ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie
2 miejsce – Dariusz Urny z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu
3 miejsce – Katarzyna Wasiewicz z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie
Wyróżnienie – Aleksandra Kłosek, Roman Zachwyc i Jadwiga Walkowiak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie

III kategoria – młodzież z klas pdp i dorośli
1 miejsce – Sabina Robakowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach
2 miejsce – Witold Pawlak, Janusz Muras, Paweł Ruda i Patrycja Jeziorska ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Ostrowie Wlkp.
3 miejsce – Mateusz Gaertner z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Zdunach
Wyróżnienie – Patrycja Przybylska z Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie
Wyróżnienie – Daria Droszcz, Grzegorz Berlik, Klaudia Czerwińska i Patryk Krzyżański ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Konarzewie
Wyróżnienie – zespół POGO-DNI z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina