XVII Powiatowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

16 lutego 2019 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim odbył się XVII Powiatowy  Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP powiatu krotoszyńskiego. Turniej powiatowy poprzedzony został rozgrywkami na szczeblu gminnym.

Celem nadrzędnym turnieju było podniesienie sprawności fizycznej młodych strażaków, integracja młodzieży oraz zachęcanie do regularnego uprawiania sportu.

Poszczególne drużyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce  -  MDP OSP Rozdrażew   - puchar  Prezesa  Oddziału Powiatowego  ZOSP RP  w Krotoszynie
II miejsce -  MDP OSP Koźmin Wielkopolski    -  puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski
III miejsce - MDP OSP Sulmierzyce  - puchar Prezesa Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Koźminie Wlkp.
IV miejsce - MDP OSP Kobylin
V miejsce   - MDP OSP Biadki
VI miejsce  - MDP OSP Baszków

Najlepszym  strzelcem turnieju został Igor Orlikowski z MDP Sulmierzyce otrzymując statuetkę Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Ponadto każda drużyna za udział w turnieju, w nagrodę otrzymała  piłkę nożną.

Organizatorami turnieju byli: Oddział Powiatowy ZOSP RP w Krotoszynie, Oddział Miejsko- Gminny ZOSP RP w Koźminie Wielkopolskim, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, OSP Koźmin Wielkopolski.

Zawody sędziowali : Dariusz Maciejewski i Adam Kuzia

Medycznie zawody zabezpieczali ratownicy medyczni OSP Koźmin Wielkopolski.
Organizatorzy zawodów dziękują dyrekcji szkoły za udostepnienie hali sportowej, sędziom zawodów, ratownikom medycznym oraz strażakom ochotnikom  z OSP Koźmin Wielkopolski za obsługę zawodów.

Opracował: Andrzej Wichłacz
Foto.: dh Szymon Sikora