IV powiatowe targi edukacyjne – z myślą o wyborze dobrzej szkoły!

Gimnazjaliści oraz uczniowie klas ósmych z terenu całego powiatu krotoszyńskiego mieli okazję zapoznania się z kompleksową ofertą szkół, w których już wkrótce zdobywać będą zawód lub przygotowywać się do studiów wyższych. Taka właśnie prezentacja szkół ponadgimnazjalnych odbyła się podczas Powiatowych Targów Edukacyjnych i Targów Pracy, które odbyły się 13 marca 2019 r.

Impreza odbyła się już po raz czwarty i w tym roku przyciągnęła rekordową liczbę uczestników – z uwagi na „kumulację” absolwentów. O miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych starać się będą  bowiem zarówno absolwenci trzecich (i ostatnich) klas gimnazjów i klas ósmych szkól podstawowych. Z zaproszenia do udziału w targach skorzystało prawie 1400 uczniów (podzielonych na trzy grupy) z 27 szkół.

Impreza tradycyjnie już odbyła się na terenie hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie. Ofertę szkół prezentowali przede wszystkim ich uczniowie. W targach udział wzięły również wiodące przedsiębiorstwa lokalne oraz instytucje wspierające uczniów w ich wyborach.

Uczestników targów witali: starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, wicestarosta Paweł Radojewski oraz wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke. Wszyscy zachęcali do skorzystania z oferty placówek publicznych z terenu powiatu.

Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia szkół, ale też w atrakcyjnej formie prezentowano paletę zajęć pozalekcyjnych. Wystawiały się również wiodące przedsiębiorstwa lokalne oraz instytucje wspierające uczniów w ich wyborach.

Tak jak w latach ubiegłych – uczniowie mieli okazję rozwiązać okolicznościową krzyżówkę z nagrodami. Z przyczyn organizacyjnych losowanie zaplanowano na termin późniejszy. Odbędzie się ono w siedzibie Starostwa Powiatowe, a lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Przypominamy, że absolwenci i ich rodzice oraz opiekunowie znajdą ofertę szkół powiatu w specjalnym Vademecum Edukacyjnym, które w formie drukowanej już wkrótce trafi do szkół, a w formie elektronicznej pojawi się na stronie internetowej powiatu.

IV Targi Edukacyjne i Targi Pracy 2019 – lista wystawców

Placówki oświatowe

1. I Liceum Ogólnokształcące im H. Kołłątaja w Krotoszynie
  2. ZSP nr 1 w Krotoszynie
  3. ZSP nr 2 im. K. F. Libelta w Krotoszynie
  4. ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
  5. ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.
  6. ZSP im. J. Kilińskiego w Zdunach
  7. Szkoła Branżowa I stopnia Kobylinie
  8. ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Krotoszynie
  9. SOSW im. Ks. J. Twardowskiego w Konarzewie
  10. SOSW im. J. Korczaka w Borzęciczkach
  11. 11.Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Koźminie Wlkp.

Firmy i instytucje wspierające oświatę:

1. CECH Rzemiosł Różnych I Izba Rzemieślnicza w Krotoszynie
  2. MAHLE Polska S.A.
  3. TARCZYŃSKI S.A.
  4. EWA Krotoszyn S.A.
  5. Gembiak Mikstacki Sp. j.
  6. JOTKEL  Sp. z o.o. Sp. k.
  7. KRUK Transport Zduny
  8. ODZ Stanisław Paterek Koźmin Wlkp.
  9. BARTESKO  Koźmin Wlkp.
  10. DAF-MAL Krotoszyn
  11. Mech-Masz Krotoszyn