Eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 26 kwietnia 2019 r. w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik w Krotoszynie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Organizatorem szczebla powiatowego był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe w Krotoszynie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W Mistrzostwach uczestniczyły reprezentacje z pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego. Przebieg Mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeniach praktycznych, gdzie uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania współpracy w grupie.

Pierwsze miejsce na szczeblu powiatowym zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, w składzie:
-          Damian Kolasiewicz
-          Hubert Dolata
-          Kacper Waszyński
-          Karol Kierzek
-          Jakub Poczta
Opiekunem drużyny był pan Grzegorz Nowak.

Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Kilińskiego w Zdunach, w składzie:
-          Natalia Koszalik
-          Anna Pijacka
-          Kacper Kołodziej
-          Antoni Wróbel
-          Krzysztof Matela
Opiekunem drużyny była pani Patrycja Kruszczyńska.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna  I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, w składzie:
-          Oliwia Sołtys
-          Julia Kwiatkowska
-          Julia Czubak
-          Aleksandra Willak
Opiekunem drużyna była pani Julita Szał.

Zwycięska drużyna zdobyła puchar Starosty Krotoszyńskiego Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Stanisława Szczotki.

Drużyna, która zdobyła drugie i trzecie miejsce otrzymała puchary ufundowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Krotoszynie. Pozostałe drużyny otrzymały statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostę Krotoszyńskiego.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie będzie reprezentowała Powiat Krotoszyński w eliminacjach wojewódzkich.

Organizatorzy eliminacji powiatowych dziękują Panu Tomaszowi Niciejewskiemu prezesowi  Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik sp. z o.o. w Krotoszynie za udostępnienie pomieszczeń oraz zespołowi sędziowskiemu, składającego się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Opracowała: Alicja Figura
Zdjęcia: Małgorzata Krupa