XI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze ROZDRAŻEW 2019

W niedzielę, 8 września 2019 r., na boisku sportowym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rozdrażewie odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu krotoszyńskiego. W zmaganiach wzięło udział 26 drużyn w tym 13 drużyn kobiecych.

Otwarcia zawodów dokonał Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka. Tegoroczne zawody sportowo - pożarnicze odbyły się w obecności gościa specjalnego - Starosty zaprzyjaźnionego powiatu Germersheim – Fritza Brechtela. Dzięki współpracy powiatu krotoszyńskiego i powiatu Germersheim młodzieżowe drużyny pożarnicze uczestniczą od roku 2006 roku w wymianie polsko-niemieckiej dzieci i młodzieży strażackiej.

W klasyfikacji generalnej drużyny zajęły następujące miejsca:

Grupa  1 C (MDP dziewczęta)
II miejsce OSP Staniew
III miejsce OSP Grębów
IV miejsce OSP Sulmierzyce
V miejsce OSP Zalesie Wielkie
VI miejsce OSP Perzyce
VII miejsce OSP Gorzupia

Grupa  IA MDP (chłopcy/mieszana)
I miejsce OSP Łagiewniki
II miejsce OSP Kobierno
III miejsce OSP Sulmierzyce
IV miejsce OSP Nowa Wieś
V miejsce OSP Borzęcice
VI miejsce OSP Rozdrażew
VII miejsce OSP Perzyce

Grupa C  (kobiety)
II miejsce OSP Brzoza
III miejsce OSP Smolice
IV miejsce OSP Baszków
V miejsce OSP Gościejew
VI miejsce OSP Kaniew

Grupa A (mężczyźni)
II miejsce OSP Smolice II
III miejsce OSP Smolice I
IV miejsce OSP Krotoszyn
V miejsce OSP Chachalnia
VI miejsce OSP Staniew

KLASYFIKACJA GMIN:

I miejsce Oddział Gminny ZOSP RP w  Rozdrażewie – Puchar Starosty Krotoszyńskiego
II miejsce Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Kobylin – Puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie
III miejsce Oddział  Miejsko-Gminny ZOSP RP w Krotoszyn - Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej  w Krotoszynie
IV miejsce Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Koźminie Wielkopolskim
V miejsce OSP SULMIERZYCE
VI miejsce Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP w Zdunach

Organizatorzy zawodów dziękują Wójtowi Gminy Rozdrażew” za udostępnienie obiektu sportowego. Składamy także podziękowania dla komisji sędziowskiej, której skład stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Organizatorzy zawodów: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Gminy w Rozdrażewie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Opracował: Andrzej Wichłacz
Foto: Sebastian Pośpiech, Henryk Szkudłapski