Ulice „jak nowe” dzięki współpracy powiatu i gminy

19 listopada w Krotoszynie miały miejsce odbiory zmodernizowanych i wyremontowanych dróg powiatowych. Ulice – Kobierska, Klemczaka i Benicka zyskały nowy wygląd dzięki współpracy Powiatu Krotoszyńskiego oraz Miasta i Gminy Krotoszyn. W odbiorze wzięli udział m.in. wicestarosta Paweł Radojewski oraz wiceburmistrz Ryszard Czuszke, a także przedstawiciele wykonawców i pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg.

Wartość modernizacji ul. Kobierskiej to ogółem 469.301,45 zł. Dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Krotoszynie wyniosło 234.650,00 zł. Wykonawcą robót jest firma Gembiak-Mikstacki sp.j. z Krotoszyna. W ramach inwestycji wykonano m.in. - nowy krawężnik  o długości 650 m, nową nawierzchnię bitumiczną na powierzchni-2530m2, nowe chodniki z kostki na pow. 1145m2, zatokę postojową. Autorem opracowania dokumentacji jest  Biuro Projektowe Strefa “0” Kalisz.

Wartość remontu ulic Benickiej i Klemczaka zamyka się w kwocie 1.450.000,00 zł ogółem, w tym dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Krotoszynie to 333.780,00 zł. Wykonawcą robót jest  Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Marzyński  z Jarocina, a najważniejsze elementy robót to: nowa kanalizacja deszczowa z rur PCVo dł. 498 m, montaż 13  nowych studni kanalizacyjnych,  34 nowych kratek ściekowych, nowy krawężnik o dł. 712 mb, nowy chodnik z kostki o pow. 628 m2, nowa nawierzchnia wraz z całą nową podbudową (od ul. 23 Stycznia do ul. 1 Stycznia)-2560 m2. Autorem opracowania dokumentacji jest mgr inż. Rajmund Jakuszkowiak.

Tekst: Marzena Wiśniewska / PZD, zdjęcia: Łukasz Cichy