Promocja książki autorstwa Jerzego Ziółkowskiego

W sobotę 14 grudnia w Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie odbyło się uroczyste wydarzenie z okazji promocji niezwykłej książki autorstwa Jerzego Ziółkowskiego „Pieniądz zastępczy Krotoszyna i powiatu Krotoszyńskiego 1914 – 1945”.

Spotkanie, którego organizatorem był sam autor, prowadziła Dyrektor Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera Ewa Bukowska. Wśród zaproszonych gości gratulacje i podziękowania na ręce autora złożyli: Minister Andrzej Dera Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, Burmistrz Zdun Tomasz Chudy, Przedstawiciel Starostwa Powiatowego Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Przemysław Wójcik, Prezes Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddziału w Ostrowie Wlkp. Jerzy Sówka, Prezes Miłośników i Badaczy Ziemi Krotoszyńskiej Antoni Korsak oraz Gospodarz historycznego obiektu Dyrektor Muzeum Piotr Mikołajczyk. Wśród gości na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli samorządów, jednostek organizacyjnych miasta i gminy oraz powiatu krotoszyńskiego, a także organizacji pozarządowych, przyjaciół autora oraz jego rodziny.

Ponad sto osób uczestniczących w spotkaniu mogło dowiedzieć się w jakich okolicznościach powstawała książka, co kierowało autorem oraz w sposób humorystyczny jak pasja wpłynęła na życie rodzinne pisarza. Na zakończenie pasjonata przeczytał zgromadzonym wiersz, również swojego autorstwa i zaprosił wszystkich na poczęstunek, który przygotowała młodzież z ZSP nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie.

Współorganizatorami wydarzenia byli Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie oraz Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie.

Zdjęcia i tekst: Anna Szyndrowska